• Language:
  • info@nominalplan.com
  • +447376970005

Vize İşlemleri

İngiltere için vize işlemleri nelerdir?

Vize İşlemleri

İngiltere’de yaşamak ve ticaret yapmak için, ticari amaçlı olarak temelde üç vize tipi öne çıkmaktadır.
✓Turkish Businessperson - Ankara Anlaşması (ECAA) Vizesi.
Ankara Anlaşması, Türk vatandaşlarının İngiltere’de “kendi işini” kurarak çalışmalarına olanak sağlayan hukuki bir düzenlemedir. Başvuru süreci ortalama 2-3 ay sürmektedir. 5. yıl sonunda süresiz oturum hakkı verilmektedir. Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinden ücretsiz faydalanılmaktadır
✓Entrepreneur (Girişimci) Vizesi.
En az £200,000 yatırım yapılması ve 2 tam zamanlı personel çalıştırma zorunluluğu vardır. İngilizce dilini B1 seviyesinde bilme zorunluluğu gereklidir 5. yıl sonunda süresiz oturum hakkı verilmektedir. Başvuru sahibinin eş ve 18 yaşından küçük çocukları da yararlanabilir.
✓Sole Representative Vizesi.
İngiltere'de bulunmayan, pazara girmeyi düşünen ve genişleme amacında olan KOBİ'lere uygun bir vize tipidir. Şube veya bir iştirak kurmak isteyen girişimciler içindir. Şirketin üst düzey temsilcisine oturum ve çalışma izni hakkı tanır. Gerekli kurulum ve yatırımlar için yeterli fona sahip olma şartı vardır. 5. yıl sonunda süresiz oturum hakkı verilmektedir.
Ayrıca, vizeye ihtiyaç duymadan da İngiltere’de ticaret yapabilir,şirket kurabilirsiniz. Danışmanlığını yaptığımız ya da yöneticisi olduğumuz şirketler yoluyla da işinizi hemen başlatabilirsiniz.